XIV Motopiknik 2021

13 czerwca, po długim okresie izolacji, po raz czternasty odbył się Motopiknik
w  Wielichowie, zorganizowany przez członków LOK – u. Brać motocyklowa wraz z lokalną społecznością spędzili razem  niedzielę, jak również rozpoczęli letni sezon motocyklowy.               

Imprezę otworzył prezes LOK – u Andrzej Ciorga, witając wszystkich gości,
a szczególnie przedstawicieli władz lokalnych, którzy objęli patronat nad imprezą i wsparli finansowo przedsięwzięcie: Pana Starostę Sławomira Górnego, przedstawiciela Urzędu Miejskiego Pana Dariusz Jarczyńskiego (zastępującego Panią Burmistrz Honoratę Kozłowską), Dyrektora Centrum Kultury w Wielichowie Pana Grzegorza Hermana.

Tradycyjnie na początku odbyła się parada motocyklowa po gminie Wielichowo. Uczestnicy spotkania wysłuchali koncertów muzycznych zespołów:  „BluesShift”, „W starym składzie” oraz młodzieżowego zespołu perkusistów z Kamieńca. Mieli możliwość podziwiania okolic  z lotu ptaka.  Brali udział konkurencjach i zabawach.

Motopiknik był również okazją do wspomożenia Marysi z Brenna, która choruje na SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki hojności kwota, jaką udało się uzbierać to 4048,23 zł. Zebrane na imprezie fundusze zostaną przeznaczone na najdroższy lek świata, który może pomóc dziewczynce wrócić do zdrowia. Przypomnijmy, że terapia genowa to koszt 9 milionów złotych!

 

FOTORELACJA

PARADA MOTOCYKLOWA